Morate se prijaviti da biste napisati komentar ili otvoriti novu temu.

Liberalne lazi o nasoj globalnoj povijesti, ukljucujuci i ex-Yu, i kako to sve utjece na nas

Dobar dan, forumasi...

Ja sam Agnaby (=  stranac na arapskom jeziku s kojim sam familijarna jer sam zivjela oko 20 godina na Bliskom Istoku).  Kojeg smatram predivnim...Stare su to civilizacije i vrlo sofisticirane, ne obaziri te se na odnedavna palamudjenja i lazi lansirane od strane ziocionista.

Odmah stavljam bombu, tj. dokumentarac napravljen u Svedskoj i zabranjen diljem svijeta...Europa, the last battle. Bogme traje 12 sati, ja sam odgledala sve

Posebno je zanimljiva druga epizoda, o usponu Hitlera, a obratite paznji i na ponasanje Poljske i Cherchilla- oni su htjeli rat.

EUROPA – The Last Battle ~ The Full Documentary (2017)

nadam se da ce vas zanimati, mene je zaprepastilo puno toga...

Lijep pozdrav kolegice forumašice- Bit će mi čast komentirati s tobom.

A što se tiče teme pa zna se da je anglosaska elita izazvala II Svjetski Rat Oktobarsku revoluciju. i još mnogo toga.

Citat od Max od 21/06/2019, 20:05

A što se tiče teme pa zna se da je anglosaska elita izazvala II Svjetski Rat Oktobarsku revoluciju. i još mnogo toga.

Hvala Vam,

Meni je bilo zanimljivo kako je uzasni sporazum, nehumani Versailles, potegao za sobom sve ostalo, pa i drugi svjetski rat. Mnoge stvari potezu od toga.

Molim Vas pogledajte ovaj ducumentary, gleda se u djelovima, meni je fascinantna uloga Poljske koja je ubijala domicilne Nijemce ( cisto zlo), prije nego je poceo rat, takodje i cinjenica da je Churchil bombardirao Njemacku puno prije nego se Hitler odlucio na odgovor, znaci Uk je bombala gradove Njemacke puno prije nego je dobila samarcinu u smislu bombardiranja Londona. Dunkirk?

Ovdje je link na tipicnu lokalnu izdajnicu koja sluzi istome cilju razaranja i lazi, kao i sve sto se dogadja od prvog svjetskog rata, odurna sluskinja i laze, bas kao sto treba:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kolinda-odrastajuci-u-jugoslaviji-zudjela-sam-za-demokracijom/2095493.aspx

Lokalna istina o lazima, ovdje u Hrvatskoj, i mislim da je isto svugdje na teritorijama razorene Juge, svugdje su isti izdajnici na vlasti, da bi dovrsili razaranje i ovih jadnih preostalih zemljica nakon balkanizacije, jer su na vlasti upravo zato da bi to omogucili.

Par linkova:

Parenti, To kill a nation:

https://books.google.hr/books?id=qWbGftW07WoC&pg=PA45&lpg=PA45&dq=digusting+facist+nazy+Croatia&source=bl&ots=lm0A2Id4MW&sig=EDW_EDvvfTKtM3TUY0DD2_UIheg&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwimnPbj5OfdAhVqsosKHWD8CIU4FBDoATACegQIBRAB#v=onepage&q=digusting%20facist%20nazy%20Croatia&f=false

Nadam se da ce ovaj forum zazivjeti, cini mi se da ima puno pametnih ljudi.

Ok, izgleda da ce trebati vremena da se ovaj forum uhoda, i to je u redu.

Viktor Ivancic, kojeg bi trebali obozavati svi koji imaju imalo mozga:

https://www.portalnovosti.com/tudjmanonanija

Forum nije prakticki niti otvoren, a vec BOMBA! Bomba koja nema ama bas ikakve veze sa dnevno-potickom situacijom koju pokriva portal. Motivi ove "bombe" mi nisu jasni, priznajem.

Citat od agnaby od 25/06/2019, 23:06

Poštovani, poštovana,

Ovdje teme četnici, ustaše i partizani nisu dobro došle.

Zbog toga se suzdržite sličnih komentara i linkova.

Hvala na razumijevanju.

Citat od adminforum od 26/06/2019, 0:43
Citat od agnaby od 25/06/2019, 23:06

Poštovani, poštovana,

Ovdje teme četnici, ustaše i partizani nisu dobro došle.

Zbog toga se suzdržite sličnih komentara i linkova.

Hvala na razumijevanju.

Zao mi je ako smatrate da sam  povela temu u krivom smjeru, naime, i sama smatram da su diskusije 'partizani/ustase/cetnici', samo striktno lokalna distrakcija kojoj pribjegavaju trolovi, ili zlonamjerni ucesnici foruma. Na Bliskom Istoku to bi se prevelo na 'shiites aganst sunites', isti MO.

Moje iskrene isprike, jer pomalo pokusavam razviti temu, forum je nov, ali nadam se da ce zazivjeti. Stavljala sam indikativne clanke koji pokazuju totalnu dihotomiju, rasulo u shvacanju stvarnosti, lokalne i globalne. Izazivam buduce forumase, ali nadam se diskusiji bez gluposti, mrznje...

Mene zaista zanima, kao sto je predlozeni naslov teme, kako se i zasto distortira i izoblicuje povijest, cak i ona kojoj smo svjedocili, i sve vise i vise...Sto je u korijenu svega?

Zasto se to radi?Tko su zaista vladajuce sile koje oblikuju politiku danasnjice, nasilno i primitivno mijenjaju i cenzuriraju povijest, i zasto je svijet u neredu vise nego ikad ( mada smatram da je u neredu oduvijek, od samog svoga nastanka, pogonjen pohlepom ljudskog roda).

Nadilaze li te sile nacionalno, drzavno? U ime cega?

Link:

The Ongoing Restructuring of the Greater Middle East

Izvanredan tekst, koji zapravo objasnjava da je iza svega sistem pohlepe koji nadrasta i drzave, i povijest i sve...

Zato je tema nazvana kako jeste.

Hvala Vam

Citat od Logika od 25/06/2019, 23:20

Forum nije prakticki niti otvoren, a vec BOMBA! Bomba koja nema ama bas ikakve veze sa dnevno-potickom situacijom koju pokriva portal. Motivi ove "bombe" mi nisu jasni, priznajem.

Nema nikakvih skrivenih niti zlocudnih motiva, iskreno - namjera je iskljucivo potaknuti kritiku, 'razmontiranje' trenutno ustolicenih lazi o nedavnoj povijesti.

Zato sam stavljala linkove koji su u temi, provokativni su jer napadaju stereotipe, cak i sokantni. Portal uistinu pokriva dnevno/politicko, ali ovo je forum, nesto drugo...

Hvala

Čuj, navela si link prema portalu koji vodi političku borbu na hrvatskoj političkoj sceni dijeleći društvo na ustaše i partizane. Usput si dodala Ivančića koji je bio na platnoj listi Zapada u Feralu. Istog tog Zapada koji danas rovari po našim krajevima, unoseći ideološke teme, te želeći skrenuti pažnju s bitnih problema svakog društva.

Nedavnu povijest ostavi povjesničarima, a ne anonimnim forumašima među kojima se lako ubace manipulatori.

Priče o stereotipima i osobnim pravima su najveći oblik manipulacije.

Čovjek danas ima problem napuniti frižider, a ne sa stereotipima.

Citat od PPP od 26/06/2019, 21:41

Čuj, navela si link prema portalu koji vodi političku borbu na hrvatskoj političkoj sceni dijeleći društvo na ustaše i partizane. Usput si dodala Ivančića koji je bio na platnoj listi Zapada u Feralu. Istog tog Zapada koji danas rovari po našim krajevima, unoseći ideološke teme, te želeći skrenuti pažnju s bitnih problema svakog društva.

Nedavnu povijest ostavi povjesničarima, a ne anonimnim forumašima među kojima se lako ubace manipulatori.

Priče o stereotipima i osobnim pravima su najveći oblik manipulacije.

Čovjek danas ima problem napuniti frižider, a ne sa stereotipima.

Evo, ovog sam se bojala, mozda treba izostaviti lokalnu dimenziju, jer drustvo nije spremno niti zrelo za objektivnu raspravu.

I ne, Novosti su dobar portal, u usporedbi s ostalim prodanim medijima u ovoj zemlji, novinarstvo je na puno visem nivou. Kao sto je bio nezaboravni Feral.To sto su ovi prodani mediji kao Slobodna, Indeks, Jutarnji i slicni papazjanci prognali ljude s mozgom, kao Ivancica, Dezulevica, pokojnog Lucica, -ne sluzi im na cast.

Pa samo jezik, ljudi koji sad pisu u lokalnim medijima, su osim sto su prodani, polupismeni i neobrazovani, dovoljno je, pa zar ne vidite kako je to sve jadno...osim toga, hrabro dijagnoziraju bolest koja je drustvo dovela na rub smrti, totalna metastaza.

Admine, hvala Vam za sansu, ali mislim da ne vrijedi pokretati teme koje zahtijevaju imalo intelektualne sposobnosti od lokalnog stanovnistva- ne vide dalje od nosa i previse su puni mrznje.

Gasim temu, a  gasim i sebe na forumu, jer nemam strpljenja za prevladavajuce idiote. Previse ih je, ne citaju, samo reze, nemaju pojma o nicemu..

Imam pametnija posla nego da se s takvima natezem.

'Maa salama', dragi moji ( papa)

Bila sam nejasna, ovo boldano gore odnosi se na par preostalih inteligentnih novinara i pisaca kao sto su Ivancic, Dezulovic, pokojni Lucic, Igor Mandic- koji je odustao ( Te osim toga, hrabro dijagnoziraju bolest.... etc).

Tesko ide editiranje postova, valjda sam pojasnila...

Eto, sad pa-pa, ne namjeravam gubiti vrijeme vise, zivot je prekratak.

I samo da vam kazem, ovdje nakon deset godina zaista mislim da imate ozbiljan problem.

U usporedbi sa stanovnicima Bliskog Istoka, koji su radoznali, zivahni, inteligentni, otvoreni, jako lose kotirate.

Primitivni ste, zatvoreni i umisljeni bez razloga, iskompleksirani i tmurni. Nacomrdjeni i bogami poprilicno ruzni.

Admin, zatvorite temu, molim, dosta mi je provincijalnih i osudjenih-zauvijek-na-katastrofu, jer ne vide dalje od noseva...

Sama cu se zatvoriti, jer je zivot prekratak da ga gubim na vase obrazovanje- zato i jeste tu gdje ste- raspadate se na svim frontovima.Zasluzeno....

Ta ekipa koju ste nabrojali jeste talentirana za pisanje, ali kao ljudi nisu baš veliki uzor.

Reagiraju organizirano i upravljani su iz jednog centra moći kojeg sisaju već skoro 30 godina.

Ovaj portal je objavio jedan članak, da bi 4 člana gornje ekipe organizirano, isti dan, u isto vrijeme napisala 4 gotovo identična pamfleta, na što ih je indirektno podsjetila Nataša Škaričić u svom članku na portalu Lupiga.

Vi ste pogriješili i portal i forum. Imate Jutarnji, Index i Portal novosti.

Ovdje nije bitno tko je lijevi, desni, vjernik, ateista, heteroseksualac ili homoseksualac... Portal Logično većinom posjećuju logične i intelektualno poštene osobe.

Budite mi živi i zdravi.

Ah, Agnaby... pa što si tako osjetljiva, nisi ni počela a već odustaješ!??

Odabrala si zahebanu temu, a i odmah si krivo startala.  Znaš, da bi čovjek razumio što misliš, moraš svoje misli i znati izraziti i to biranim jednostavnim riječima.

Nisi se morala odmah tako razljutiti, naročito što za sebe držiš da si iznimnih intelektualnih sposobnosti (?) jer inteligentan i "načitan" čovjek sigurno može naći načina da izgradi komunikaciju i sa ljudima "nižeg intelekta" ("mislim da ne vrijedi pokretati teme koje zahtijevaju imalo intelektualne sposobnosti od lokalnog stanovnistva"), naročito ako mu je jako stalo da im nametne svoje mišljenje....  Hajde, nisam se uvrijedio što si (generalizirajući) i mene uvrstila u neku "nižu" lokalnu vrstu, (endem?)  🙂

...možda da si za početak odabrala neku "lakšu" temu, evo živjela si 20 godina na Bl. Istoku, mogla si nam ponudit temu "Povratak" iz dijela ovog foruma namjenjenog dijaspori...

....pa nakon "Povratka" logična bi bila tema o "vrtu", "uzgoju svog povrća" "zdravoj hrani" ... ali ne! ...ti ravno u tešku politiku! ...Ne ide to tako, a taman sam se spremao da te pitam što si radila na Bl. Istoku, zašto si se vratila od čega živiš... itd.

Ma, daj ne idi još, mislim da ti nitko neće zamjeriti ovo danas... daj sebi i nama još jednu šansu ??

Citat od agnaby od 26/06/2019, 23:02

Bila sam nejasna, ovo boldano gore odnosi se na par preostalih inteligentnih novinara i pisaca kao sto su Ivancic, Dezulovic, pokojni Lucic, Igor Mandic- koji je odustao ( Te osim toga, hrabro dijagnoziraju bolest.... etc).

Tesko ide editiranje postova, valjda sam pojasnila...

Eto, sad pa-pa, ne namjeravam gubiti vrijeme vise, zivot je prekratak.

I samo da vam kazem, ovdje nakon deset godina zaista mislim da imate ozbiljan problem.

U usporedbi sa stanovnicima Bliskog Istoka, koji su radoznali, zivahni, inteligentni, otvoreni, jako lose kotirate.

Primitivni ste, zatvoreni i umisljeni bez razloga, iskompleksirani i tmurni. Nacomrdjeni i bogami poprilicno ruzni.

Admin, zatvorite temu, molim, dosta mi je provincijalnih i osudjenih-zauvijek-na-katastrofu, jer ne vide dalje od noseva...

Sama cu se zatvoriti, jer je zivot prekratak da ga gubim na vase obrazovanje- zato i jeste tu gdje ste- raspadate se na svim frontovima.Zasluzeno....

Padanje u afekt ne služi na čast čovjeku koji nije - "Primitivan, zatvoren i umisljen bez razloga, iskompleksiran i tmuran. Nacomrdjen i poprilicno ruzan"  

Generalizirjući, opet me svrstavaš tamo gdje ja mislim da ne pripadam, ali ja se i dalje ne vrijeđam, jer sve što si izrekla u ova dva posta bilo je u afektu (a čak i za ubojstvo u afektu sudovi dosuđuju manje kazne)

Ajde se malo smiri, pa sutra čistog uma i mirnog srca donesi konačnu odluku.

(a admina bi molio da tema ostane otvorena kao spomenik na Agnaby;)

Citat od PPP od 26/06/2019, 23:45

Ta ekipa koju ste nabrojali jeste talentirana za pisanje, ali kao ljudi nisu baš veliki uzor.

Reagiraju organizirano i upravljani su iz jednog centra moći kojeg sisaju već skoro 30 godina.

Ovaj portal je objavio jedan članak, da bi 4 člana gornje ekipe organizirano, isti dan, u isto vrijeme napisala 4 gotovo identična pamfleta, na što ih je indirektno podsjetila Nataša Škaričić u svom članku na portalu Lupiga.

Vi ste pogriješili i portal i forum. Imate Jutarnji, Index i Portal novosti.

Ovdje nije bitno tko je lijevi, desni, vjernik, ateista, heteroseksualac ili homoseksualac... Portal Logično većinom posjećuju logične i intelektualno poštene osobe.

Budite mi živi i zdravi.

Inače, ne palim se baš na politiku ali ta četiri novinara koje spominje Agnaby su meni uvijek bila simpatična zbog njihove otvorenosti i njima svojstvenog stila u opisivanju nakaradnosti na ovim našim prostorima pa mi nije jasno da su (bili) plaćeni od strane okupatora? Gotovo sam siguran da je to novost za većinu čitatelja pa bi bilo lijepo da kažeš (argumentirano) tko ih je to plaćao (ili ih još uvijek plaća) I koja je (po tebi) njihova misija?

...i molim te link na članak od Nataše škaričić u "Lupiga" gdje to ona upozorava ovu četvoricu.

Zahvaljujem

Iskreno, bio sam preblag prema toj ekipi.

Ovo je Natašin članak koja spominje tog Dežulovića i još neke, te se čudi kako su napadi organizirani: https://lupiga.com/vijesti/bojno-polje-o-cjepivima-seljacima-i-debilima-za-pocetnike

Postoje i gore stvari zbog kojih mi se gade svi ti Feralovci. Izmanipulirali su puno dobrih i poštenih osoba.

Da dopunim. Neka mi netko pokaže što su ti "borci za ljudska prava" napisali protiv agresije zapadnih zemalja na zemlje Afrike i Bliskog istoka?

Citat od otpisani od 27/06/2019, 0:05

Ah, Agnaby... pa što si tako osjetljiva, nisi ni počela a već odustaješ!??

Odabrala si zahebanu temu, a i odmah si krivo startala.  Znaš, da bi čovjek razumio što misliš, moraš svoje misli i znati izraziti i to biranim jednostavnim riječima.

Nisi se morala odmah tako razljutiti, naročito što za sebe držiš da si iznimnih intelektualnih sposobnosti (?) jer inteligentan i "načitan" čovjek sigurno može naći načina da izgradi komunikaciju i sa ljudima "nižeg intelekta" ("mislim da ne vrijedi pokretati teme koje zahtijevaju imalo intelektualne sposobnosti od lokalnog stanovnistva"), naročito ako mu je jako stalo da im nametne svoje mišljenje....  Hajde, nisam se uvrijedio što si (generalizirajući) i mene uvrstila u neku "nižu" lokalnu vrstu, (endem?)  🙂

...možda da si za početak odabrala neku "lakšu" temu, evo živjela si 20 godina na Bl. Istoku, mogla si nam ponudit temu "Povratak" iz dijela ovog foruma namjenjenog dijaspori...

....pa nakon "Povratka" logična bi bila tema o "vrtu", "uzgoju svog povrća" "zdravoj hrani" ... ali ne! ...ti ravno u tešku politiku! ...Ne ide to tako, a taman sam se spremao da te pitam što si radila na Bl. Istoku, zašto si se vratila od čega živiš... itd.

Ma, daj ne idi još, mislim da ti nitko neće zamjeriti ovo danas... daj sebi i nama još jednu šansu ??

Eto, u stvari, ovdje je odgovor, hvala Vam...

Ja uvijek, i nehtijuci, uvrijedim nase ljude.

Ja se nadam da admin nece ponistiti temu, ali ja definitivno imam problem...

Prvo s jezikom, pa ja uvijek uvrijedim sve ovdje cak i nakon 10 godina u Hrvatskoj ( u glavi, ali sve manje i manje, uvijek prevodim s engl., arapskog, vise doduse ne sanjam na tim jezicima, sada samo sanjam pustinju i ceznem za njom). More od okera...

Nas jezik nisam govorila 20 godina.

Vec sam imala situacije kad bi se ovdje uvrijedili, a ja pojma nemam zasto...( Npr. na lokalnoj zabavi vrlo radoznala, pitala sam jednog slikara:'A vi ste?' ne misleci nista lose ( ja sam htjela da mi kaze o sebi), prijateljica koja je imala zabavu nije samnom razgovorila 2 mjeseca, rekla mi da sam uzasna i da sam jako uvredljiva, ja pojma nisam imala zasto sam kriva. E pa zabopravila sam konotacije hrvatskog jezika, meni vise nisu bile vazne nakon 20 godina, te veze, ta skrivena znacenja...

A i to govori o mentalitetu naroda... O tome bi se moglo dugo razglabati...

Nisam uobrazena, mada, cudno, uvijek me takovom vide, nemam strpljenja s glupim i oholim ljudima.

Mislim da treba ocuvati temu, btw, nitko od vas nije ni procitao nijedan link, nego ste odmah krenuli s osudama.

Mislim da je bolje da ja ne budem ovdje na politici.

Bolje mi se drzati DIY tema ( volim praviti namjestaj), tu nikog ne vrijedjam..

Ne ljutite se, ali forum je tehnicki los, vrlo tesko je odgovarati, dajte se potrudite. Moj odgovor forumasu se zakacio na njega, ama tko bi se tu vise snasao...

Ja uvijek, i nehtijuci, uvrijedim nase.

Prvo s jezikom, pa ja uvijek uvrijedim sve ovdje cak i nakon 10 godina u Hrvatskoj ( u glavi, ali sve manje i manje, uvijek prevodim s engl., arapskog, vise doduse ne sanjam na tim jezicima, sada samo sanjam pustinju i ceznem za njom). More od okera...

Vec sam imala situacije kad bi se ovdje u Hr. uvrijedili, a ja pojma nemam zasto...( Npr. na lokalnoj zabavi, vrlo radoznala, pitala sam jednog slikara:'A vi ste?' ne misleci nista lose ( ja sam htjela da mi kaze o sebi), i onda prijateljica koja je imala zabavu nije samnom razgovarala 2 mjeseca, rekla mi da sam uzasna i da sam jako uvredljiva, ja pojma nisam imala zasto sam kriva. E pa zaboravila sam konotacije hrvatskog jezika ( znas ti ko sam?), meni vise nisu bile vazne nakon 20 godina te veze, ta skrivena znacenja...

Nisam uobrazena, mada, cudno, uvijek me takovom vide, nemam strpljenja s glupim i oholim ljudima.

Mislim da treba ocuvati temu, btw, nitko od vas nije ni procitao nijedan link, nego ste odmah krenuli s osudama.

Ja cu polako dalje, sa strpljenjem.

Gasim se jer je tako vruce da mi je mozak poceo otkazivati.

U usporedbi s Egyptom, gdje je cak i vrucina od 50 C bila podnosljiva, jer je zrak suh, ovo je bas gadno...

I edited

Mislim da je bolje da ja ne budem ovdje na politici. Neko vrijeme...

Citat od agnaby od 28/06/2019, 18:29

Ne ljutite se, ali forum je tehnicki los, vrlo tesko je odgovarati, dajte se potrudite. Moj odgovor forumasu se zakacio na njega, ama tko bi se tu vise snasao...

Ja uvijek, i nehtijuci, uvrijedim nase.

Vec sam imala situacije kad bi se ovdje u Hr. uvrijedili, a ja pojma nemam zasto...( Npr. na lokalnoj zabavi, vrlo radoznala, pitala sam jednog slikara:'A vi ste?' ne misleci nista lose ( ja sam htjela da mi kaze o sebi), i onda prijateljica koja je imala zabavu nije samnom razgovarala 2 mjeseca, rekla mi da sam uzasna i da sam jako uvredljiva, ja pojma nisam imala zasto sam kriva. E pa zaboravila sam konotacije hrvatskog jezika ( znas ti ko sam?), meni vise nisu bile vazne nakon 20 godina te veze, ta skrivena znacenja...

Ja cu polako dalje, sa strpljenjem.

Gasim se jer je tako vruce da mi je mozak poceo otkazivati.

U usporedbi s Egyptom, gdje je cak i vrucina od 50 C bila podnosljiva, jer je zrak suh, ovo je bas gadno...

I edited

Mislim da je bolje da ja ne budem ovdje na politici. Neko vrijeme...

Eto Agnaby, vidiš da si danas pametnija nego jučer 😉

Ne valja naglo i impulzivno  reagirati a naročito nije dobro "rušiti mostove za sobom".

Slažem se sa tobom da na ovom forumu ima  tehničkih poteškoća, naročito kad želiš izmijeniti dio teksta koji je već napisan, ili copy-paste dijela tuđeg komentara, ali sam otkrio da si mogu pomoći tako što si otvorim veći prazni prostor ispod teksta koji pišem (ono, "enter-enter-enter) i odaberem rad na cijelom zaslonu (gore, na ponuđenoj programskoj traci -treća ikona sa desne strane).

No da se vratimo k tebi, čudiš se da se ljudi lako uvrijede na tebe ali i dalje misliš da su oni krivi.(?)...  To možeš lako usporediti sa vozačem automobila koji na autocesti vozi u zabranjenom smijeru a na trubljenje i mahanje rukama vozača koji mu idu u susret,on sebi u bradu govori -"ma vidi koliko idiota vozi u pogrešnom smjeru" (dakako, niti ne pomišlja da bi ON mogao biti taj koji vozi u pogrešnom smjeru). Tako da ti savjetujem da najprije preispitaš sebe i tek ako si (objektivno) u pravu možeš krivicu prebaciti na drugoga.

Nije čudo da te drže kao oholu i uobraženu kada i sama priznaješ "da nemaš strpljenja s glupim i oholim ljudima"(?) ...problem je što ti ljudi možda i nisu "glupi i oholi", nego je to samo tvoja (loša) prosudba? 

Mislim da razumijem i tvoje nezadovoljstvo okružjem u kojem sada živiš... Ti imaš već koju godinicu (ako si 20 godina bila u Egiptu a već si 10 godina u RH) sigurno si već prešla pedesetu a to znači da si svoju najbolju mladost provela tamo, možda si tamo imala i kakvu nezaboravnu ljubav... a i mlad čovjek se lako prilagođava novoj okolini... sada si već dugo ovdje, nisi uspostavila dobar odnos sa okolinom, ali i priroda čini svoje, možda si već u fazi klimakterijskih promjena a one sigurno nisu lake za ženu kada su u tijeku (ono, valovi vrućine, impulzivnost, razdražljivost) ...itd. itd.  Moja ti je preporuka da uz dozu samokritike poradiš na sebi  pa  kada budeš kadra sama sebe spoznati i usrećiti i ljudi oko tebe će ti biti bolji.

Prvo, moje isprike ( iskrene), svima koje sam mozda uvrijedila, to mi zaista nije bila namjera.

Hvala moderatoru na strpljenju.

Drugo, voljela bih da forum zazivi, ali vidim-nema diskusije bazirane na ponudjenom, na provokativnim linkovima, nego iskljucivo komemntari o mojoj vrlo neugodnoj i klimaktericnoj personi ( cerek). Kolega, ne brinite, zivot ne zavrsava u 50-tim, unatoc klimakteriju....Covjek vrijedi mnogo vise od nesmezurane, operirane koze, i grudi broj 200.

Stavljam jos jedan link:

http://library.uniteddiversity.coop/Money_and_Economics/confessions_of_an_economic_hitman.pdf

Meni je fascinantno kako nesmetano ide razaranje drzava vec dulje vrijeme, ludilo je pocelo od 90-tih,  btw, tu ubrajam, osim nase Yuge i USA ( oni jos ne znaju sto ih snalazi, ali slijedi im disaster), Iraq, Libyu, MENA je ciijela u rasulu .

Pred razaranje zrtve, i postfactum, uvijek su samo bezobrazne lazi aktualne.

Nadam se da sam bila korektna, ovaj put.

Ja se trudim, forumasi.

Citat od agnaby od 29/06/2019, 20:26

Prvo, moje isprike ( iskrene), svima koje sam mozda uvrijedila, to mi zaista nije bila namjera.

Hvala moderatoru na strpljenju.

Drugo, voljela bih da forum zazivi, ali vidim-nema diskusije bazirane na ponudjenom, na provokativnim linkovima, nego iskljucivo komemntari o mojoj vrlo neugodnoj i klimaktericnoj personi ( cerek). Kolega, ne brinite, zivot ne zavrsava u 50-tim, unatoc klimakteriju....Covjek vrijedi mnogo vise od nesmezurane, operirane koze, i grudi broj 200.

Stavljam jos jedan link:

http://library.uniteddiversity.coop/Money_and_Economics/confessions_of_an_economic_hitman.pdf

Meni je fascinantno kako nesmetano ide razaranje drzava vec dulje vrijeme, ludilo je pocelo od 90-tih,  btw, tu ubrajam, osim nase Yuge i USA ( oni jos ne znaju sto ih snalazi, ali slijedi im disaster), Iraq, Libyu, MENA je ciijela u rasulu .

Pred razaranje zrtve, i postfactum, uvijek su samo bezobrazne lazi aktualne.

Nadam se da sam bila korektna, ovaj put.

Ja se trudim, forumasi.

Isprika sto sama sebe citiram, forumasi, ali vi niste procitali nijedan link iz mojih postova....

Steta, 'Europa, the last battle' , je zaista izvrsna. Naravno da nitko nema vremena za totalnih 12 sati, ali mozda malo pomalo vrijedi pogledati. Probajte, meni je bilo otkrice, sok...

Neki dan je Mr. Babic napisao izvrstan tekst o 'liberalnom kapitalizmu' bas ovdje na Logicno, i  dobro objasnio da se u stvari radi o totalnom izvrtanju pojmova... 'Liberalni' bih ja prevela u 'poludjeli', gdje je sve izvrnuto i prikriveno, nema veze sa slobodom nego samo sa  divljanjem... A uistinu je  totalna pljacka, ludilo i lazi koja su u osnovi poludjelog kapitalizma na umoru. Cilj je proizvoditi stovise zombificiranih masa i udaljiti ih sto dalje od istine.

Poigledajte ovo ( koncert 2 chellos u Veroni ), pogledajte lica publike u prvom cinu, tu dirnutost, tronutost publike, eto kako je moguce doprijeti do ljudi bez lazi:

I usporedite sa ovim, gdje je ocita zombifikacija publike neprekidnim hipnotickim elektronickim ritmom koji stalno bubnja jedno te isto ( naravno, tu su i droge)

https://ultraeurope.com/

Morate si prikazati prvi video od starta sorry, a tek bubnjar koji dolazi kasnije je fenomenalan...Prekrasan koncert, i predivna publika ( uistinu sretna lica ljudi), pa sad usporedite s brainwashing jedne jadne i kukavne Ultre ( samo kao primjer odgajanja stada).

Kolegice nema na čemu i ja se nadam da će forum zaživjeti.

Citat od agnaby od 24/06/2019, 17:06
Citat od Max od 21/06/2019, 20:05

Hvala Vam,

Meni je bilo zanimljivo kako je uzasni sporazum, nehumani Versailles, potegao za sobom sve ostalo, pa i drugi svjetski rat. Mnoge stvari potezu od toga.

Molim Vas pogledajte ovaj ducumentary, gleda se u djelovima, meni je fascinantna uloga Poljske koja je ubijala domicilne Nijemce ( cisto zlo), prije nego je poceo rat, takodje i cinjenica da je Churchil bombardirao Njemacku puno prije nego se Hitler odlucio na odgovor, znaci Uk je bombala gradove Njemacke puno prije nego je dobila samarcinu u smislu bombardiranja Londona. Dunkirk?

Ovdje je link na tipicnu lokalnu izdajnicu koja sluzi istome cilju razaranja i lazi, kao i sve sto se dogadja od prvog svjetskog rata, odurna sluskinja i laze, bas kao sto treba:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kolinda-odrastajuci-u-jugoslaviji-zudjela-sam-za-demokracijom/2095493.aspx

Lokalna istina o lazima, ovdje u Hrvatskoj, i mislim da je isto svugdje na teritorijama razorene Juge, svugdje su isti izdajnici na vlasti, da bi dovrsili razaranje i ovih jadnih preostalih zemljica nakon balkanizacije, jer su na vlasti upravo zato da bi to omogucili.

Par linkova:

Parenti, To kill a nation:

https://books.google.hr/books?id=qWbGftW07WoC&pg=PA45&lpg=PA45&dq=digusting+facist+nazy+Croatia&source=bl&ots=lm0A2Id4MW&sig=EDW_EDvvfTKtM3TUY0DD2_UIheg&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwimnPbj5OfdAhVqsosKHWD8CIU4FBDoATACegQIBRAB#v=onepage&q=digusting%20facist%20nazy%20Croatia&f=false

Nadam se da ce ovaj forum zazivjeti, cini mi se da ima puno pametnih ljudi.

Točno vođa Britanskog mirovng izaslanstva na potpisivanju  versalskog  sporazuma reče Citiram Mi ne potpisujemo kraj rata  nego primirje na 20 godina"

Izbornik