Morate se prijaviti da biste napisati komentar ili otvoriti novu temu.

Konačno forum 🙂

Forum je odavno najavljivan i po komentarima se videlo da nisam jedini koji ga jedva čeka. Zašto je uopšte bitan forum?

Na ovom portalu se okupljaju ljudi sa interesantnim razmišljanjem i iskustvom. Neke teme donesu gomilu fenomenalnih komentara ali je vest pod kojom su ti komentari za nekoliko dana prevaziđena i više se niko ne vraća na nju. I tako neka remek dela ostaju samo u sećanju umesto da budu stalna inspiracija. Forum je korak dalje u komunikaciji jer teme ostaju i komentari ih dalje nadgrađuju.

Biće tu puno interesantnih tema sa još interesantnijim komentarima. Moj predlog moderatorima je da se ne krene odmah sa temama već da se neko vreme samo sakupljaju predlozi kako bi se napravila dobra organizacija sekcija, da se uspostavi neka logika i redosled kao i mogućnost da se neke teme naknadno ubace kao logičan nastavak već postojećim. Ja bih počeo sa predlogom da se u sekciji "zdravlje" doda tema "lečenje biljem". Imam nekih korisnih ideja-saveta iz oblasti organizacije stanovanja a posebno sam zainteresovan za poslovnu saradnju. Još samo fali vrenema...

Ovde ima dovoljno intelektualnog potencijala da se počne sa realizacijom onoga što sam nazivao najvažnijim delom direktne demokratije - slobodna razmena ideja i iskustva a u korist celog društva. Ako zaista želimo novi nivo organizacije društva možemo i odavde da počnemo. Neka ovaj forum postane etalon za mnogo širi prostor od ovog govornog podučja.

Svima nam želim zanimljive diskusije.

Forum je odlična stvar. Mene uvijek čudi da mnoge političke stranke koje se smatradu demokratskima ili čak pobornicima direktne demokracije ne otvaraju svoje forume za raspravu.

Shumadinac, upravo je to bio plan. Nismo željeli napuniti forum fiktivnim postovima, nego prepustiti da se "prirodnim" putem razvija. Istina, to će uzeti malo više vremena, ali nebitno. Nama je cillj konstruktivna polemika, umjesto broj komentara koji ništa ne znače.

Nostradurus, forum zna ogoliti i kornjaču, a kamoli da neće čovjeka. Zato ga svi izbjegavaju.

LP

pozitivna stvar sve u svemu,drago mi je da se portal razvija u pozitivnom smijeru!

Zakucaj mi eksere po glavi.
Iz ovoga sranja me izbavi.

Citat od Nostradurus od 19/06/2019, 23:16

Forum je odlična stvar. Mene uvijek čudi da mnoge političke stranke koje se smatradu demokratskima ili čak pobornicima direktne demokracije ne otvaraju svoje forume za raspravu.

Je, baš je njima stalo do demokracije.  Stranke djeluju kao male diktature i uglavnom su upravljane od strane autokratske manjine koja teško ili nikako ne prihvaća unutarstranački pluralizam

Lijep pozfrav  svima forum se razlikuje od komentara zato što komentari brzo nestaju pod navalom novih tema i komentara a na forumu one ostaju trajno. ali i zbog drugih stvari. prva je da smo na forumu samo komentatori a ovdje i autori koji sami pokreću teme i razgovore dok na portalu komentiramo one teme o kojima znalački piše naša draga redakcija ovdje sami odabiremo teme o kojima želimo raspravljati ali i još nešto: Internetski forumi su prilika da slobodoumni i dobronamjerni ljudi izraze svoje mišljenje i stav koji možda inije u skladu sa "standardima" društvenih mreža i mainstream medija. ali još  nešto forum je često mjesto koje kvalitean dodatak svakodnevnom obiteljskom i društvenom životo mjesto međusobnog druženja razumijevanja i prijateljstva i opuštanja od svakdodnevnih problema koji nas u ovom otuđenom nemilosrdno šibaju. Zato hvala portalu Logično na pokretanju ovog foruma i na tehničkoj pomoći pruženoj pri rgistraciji I želim svu sreću svima vama dragi prijatelji i ovom forumu sretno i dugo postojanje. Max.

Pozdravljam...

Pozdrav Trubadur Dobro došao.

Lijep pozdrav redakciji i promoviranim komentatorima - forumasima novog logicnog  foruma 🙂

Nadam se - shodno portalu i komentarima/komentatorima istog - dinamicnom, zanimljivom i poucnom forumu, razboritim moderatorima i nadahnutim forumasima.

Prizeljkujem, zato jer putovanja prosiruju vidike, obogacuju iskustvima i spoznajama samog putnika, dok putem putopisa i oni koji ne putuju "proputuju"...elem, stoga eto prizeljkujem temu s putopisima. Prelijepih je mjesta na ovome  svijetu i interesantnih ljudi zanimljivih obicaja, inspiracije svuda oko nas...pa kako je i na portalu bilo lijepih tekstova takove tematike, ovim putem diskretna 😉 sugestija/zamolba - podforum o prirodnim i neprirodnim ljepotama svijeta koji nas okruzuje. Moze?

Pitanje uređivačkoj ekipi portala Logično :

Ima već nekoliko dana da ste uskratili mogućnost pregledavanja Foruma onima koji nisu registrirani korisnici. Primijetio sam i prije te zabrane da nije bilo puno korisnika koji su se prijavili za sudjelovanje u diskusijama na Forumu. Sada kada je ukinuta mogućnost pristupa Forumu bez prijave nitko se novi nije pridružio...

Riječ FORUM potječe iz Staroga Rima a značila je trg, okupljalište, mjesto na kome se može javno govoriti i izvještavati pučanstvo, održavati skupštine...

Stavljanjem zabrane pristupa, Vi ste "javni trg" pretvorili u "zatvorsko dvorište" na kome mogu biti i šapatom govoriti samo ovi koji su unutar te "ograde".

Po meni je to vrlo nelogičan potez,  jer obezvrijeđuje i sputava namjenu i cilj samoga FORUMA.

Kako se niste oglasili i obrazložili ovaj postupak evo postavljam pitanje - Zašto ste to učinili? ....iako mi sam odgovor vjerojatno neće puno značiti, i više bih čak volio, da umjesto odgovora, ovaj Forum učinite ponovo vidljivim svim posjetiteljima portala, pa će se tako još netko lakše odlučiti na prijavu i sudjelovanje ili jednostavno provesti više vremena na ovom portalu čitajući zanimljive diskusije prijavljenih "forumaša".

Poštovani Otpisani,

Imali smo mali problem. Registriralo se 200-300 korisnika koji su pokušali ubacivati promotivni materijal.

To je razlog što smo zaustavili registraciju.

Uskoro ćemo predstaviti novi način registracije, koji će biti prikladniji i bolji za konstruktivnu polemiku.

Ugodno komentiranje

Zahvaljujem na odgovoru, i nadam se da će Forum postati otvoren za posjetu i čitanje svima a što se tiče govora na Forumu, potpuno se slažem da tu ne treba biti reklame i da onaj koji govori bude "legitimiran".

-----------------------------------

"Uskoro ćemo predstaviti novi način registracije, koji će biti prikladniji i bolji za konstruktivnu polemiku. .... molim da mi ne spočitnete da se hvatam za "svako slovo", ali bi ja umjesto riječi "polemika" koristio riječ "diskusija"(rasprava),  zato što polemika gotovo nikad nije konstruktivna jer obično polemiziraju ljudi sa oprečnim mišljenjima i često graniči sa sukobom, bez povoljnog rješenja. Za neko konstruktivno rješenje ne smije biti antagonizma i poželjna je diskusija koja teži istom smjeru tražeći bolja rješenja, koja će na kraju iznjedriti najbolje rješenje ili zaključak .

Ugodan dan

Izbornik