Morate se prijaviti da biste napisati komentar ili otvoriti novu temu.

Ante Marković

Max Payne koristan idiot ne znači idiot, već suprotno tj. osoba koja nije idiot ali zbog svojih postupaka koje je netko izmanipulirao ponaša se kao idiot.

Ne smijemo miješati ljudske karakteristike Ante Markovića od onih poslovnih ili političkih.

Izbacimo li iz priče osobne emocije i predrasude, što je vrlo teško, sve postaje jasnije.

Cijelu priču o Anti Markoviću možemo rezmirati kroz cijenu rada i konkurentnost.

Za propitati nečiju ideju, idemo se staviti na njegovo mjesto i razmišljati kao on.

Konvertibilnost dinara i povećanje kupovne moći u odnosu na strane proizvode u ekonomiji koja je pretrpjela hiperinflaciju nije moguća.

Da jeste, odavno bi se znalo i sve zemlje u krizi bi učinile isto. Konkurentnost se ne povećava preko noći. To zna svaki poduzetnik, od malog obrtnika do vlasnika velikog poduzeća.

Max Payne Stvar sa Antom Markovićem nije crno - bila i besmisleno je danas sudit kriv je ili nije kriv. Već dosta toga san i napisa po komentarima ispod članka pa se nebi puno ponavlja. Otvorija si temu i odma na početku si svaku eventualnu kritiku Markovićeve politike redirektira na ''korisna budala''.

Ako ja za sebe mogu danas na glas reć kako san krajem 1980-ih i početkom 1990-ih bija zamantan i nisan shvaća kako svit funkcionira onda to, ako tako mislin, mogu reć i za svakoga drugoga pa i za Antu Markovića. Moje razmantavanje je trajalo sve do 2008 kad san shvatija kako funkcioniraju globalne financije i ekonomija. Od 2008 do danas je još puno ljudi to shvatilo, ali još uvik je to daleko od kritične mase.

Za vrime mandata Ante Markovića na cilome zapadu su se također događale promjene kojih tada većina ni u svitu nije bila svijesna i jasno kako je većina sa prostora ex YU tila oni zapad kakav je u tome trenutku bija, a ne ono u šta se ti zapad ili ''sloboda i demokracija'' do danas pretvorilo. Ne sumnjan kako je Ante Marković bija dobar čovik i kako je ima ''dobre namjere'' za koje imamo i onu uzrečicu kako je i put u pakal popločan dobrim namjerama. Međutim Marković je bija taj koji je neke stvari ka neko koji je triba vodit ekonomiju 20 miljuni ljudi triba znat i on je taj na kojega se legitimno može uprit prst. A to šta nije zna je upravo ovo šta danas imamo, a to je dužničko ropstvo. Marković je bija inicijator privatizacije banaka i uvođenja obrasca uzimanja kredita koji će većim dijelom ić u potrošnju onih roba i usluga za koje je otvorija tržište ka uvjet dobivanja kredita. Jasno kako se tadašnja YU ekonomija koja je bila u relativno lošemu stanju na taj način nije mogla oporavit, a nikakvi kredit se i nebi moga dobit za oporavak jugoslavenske ekonomije i to su bile predradnje za Freedmanovu šok terapiju prije koje je Marković već abdicira, ali to bi i njega dočekalo. Jugoslavija je već tad bila obaviještajno krakirana i teško bi se bilo ko obranija od sveopćega kaosa kojega bi generira tkz ''unutrašnji neprijatelj'', tako da nebi bilo teško sva poduzeća brzinski razjebat da nemogu niti plaće isplaćivat i posli u šta kraćemu roku privatizirat odnosno otet. U jednome trenutku kad se uđe u deal sa globanom mafijom, nema više nazad, ako neće Ante, oće Mate, ako je Mate loš doć će Stipe . . . itd. Marković jednostavno nije bija svijestan toga. Pogledaj Mila Đukanovića koji je posta uglađeni zapadni političar, takvoga bi i Jugoslavija dobila umisto Markovića upravo Markovićevom zaslugom. Zar ti sumnjaš kako bi iko bez oružja uspija obranit Jugoslavensku Narodnu Banku, a kad ti uzmu centralnu banku ka šta su je uzeli Hrvatskoj 1994, Srbiji 2000 . . . aj ća . . . jesi možda vidija šta se dogodilo Iraku, Libiji, Siriji . . . Francuzi i Talijanci su se grlili i ljubili sa Gadafijen da bi ga posli sa Amerima zbombali . . . i da nije u Jugoslaviji bilo glavnoga spora između Hrvata i Srba, došli bi muđahedini, ljudska prava, prava za LGTB, fa, antifa . . . pa u Srbiji je 2000 ustanovljen obrazac obojenih, oni Srđa Popović je posli po svitu bija ekspert za pripremu obojenih.

Marković nije bija državnik koji je sve to moga pripoznat, a kamoli oduprit se tome i podlega je na trik psihopata kojima nikad ništa nije dosta i ako im otkažeš poslušnost padaš ili ode glava.

A šta se tiće tvoje primjedbe o plaćenome članku ja to ne vidin tako, članak je najnormalnije objašnjenje onima koji misle kako je Ante Marković moga spasit Jugoslaviju sa kojim se oni koji drugačije misle ne moraju složit.

Odma ću napisat disclaimer kako je Marković bija sveti Ante za bagru koja je došla posli njega odnosno da se ova moja kritička opservacija nebi protumačila kako je za mene Tuđman bija sveti Frane.

Kad obijem neku banku, odoh ja u Casablancu.

Max Payne  Dioničko društvo Zagrebačka Banka d.d. upisano je u sudski registar 13.11.1989. Ni danas se neznaju stvarni vlasnici koji stoje iza tadašnjih dioničara koji su bili tadašnja društvena poduzeća koja su bili i osnivači banke. Da je to bija krivi put i malo dite može vidit jer se banka ''pretvorila'', a da se nezna ko su pretvarači. To je bila totalna zbunjoza. Banke su bile zadnje koje bi se tribale privatizirat i to nije imalo veze ni sa financijama ni sa ekonomijom. To je bija početatak stihije za kojega je zaslužan Ante Marković, a šta mu je bilo u glavi sam Bog zna. Danas možemo samo predpodstavljat, a ja mislin kako su Markoviću već tad jaja bila u morši i oni koji su početkom 1989 dali kredit Jugoslaviji samo su moršu malo stisli. Istovremeno cili svit je bija fokusiran na rušenje berlinskoga zida, a svi sa ovih prostora su bili fokusirani na ''velike'' Srbije i Hrvatske. 1989 su se već na pazarskim štandovima mogle kupit odgovarajuće relikvije i u Srbiji karta Srbije do Karlobaga, Karlovca i Virovitice, a u Hrvatskoj karta Hrvatske do Zemuna, Drine i Kotora. Hrvatski mediji su prenosili slike velike Srbije, a srpski mediji karte velike Hrvatske, ono ka srpska tv bi snimila neke sa tim kartama u Hrvatskoj pa puštala u Srbiji i obrnuto. Tako je izgleda dolazak demokracije i slobode medija koje i danas imamo. To se nije događalo bez kontrole tajnih službi, a Marković na to nije ima ikakvoga uticaja i bija je više nego svijestan svega toga. Sad bi se ogradija u procjeni jeli sve to bilo recipročno kad su Hrvatska i Srbija u pitanju jer je to i danas nerješeno pitanje. JNA je ostala obezglavljena i završila je tamo di je jedino mogla završit i JNA je bila zadnja koja je mogla spriječit rat trenutak prije nego šta je bija ispaljen prvi metak. Evo kako je izgleda nastavak svega toga već nakon po godine od početka rata i nekoliko tisuća ubijenih;    https://www.youtube.com/watch?v=zHrD_iYZsag&list=LLThjX4-UH3rtgVQjAM4vFJw&index=78

Kina je jedan drugi svit i Kinu nebi tribalo gledat niti ignorantski niti sa strahopoštovanjem nego ka silu koja je svakim danom sve jača. Kinesko carstvo je trajalo tisućama godina, dinastije se minjale, Kinezi su prvi imali štampane novčanice koje su im propadale i dolazile nove. Zapad je ipak utemeljen na rimskome carstvu koje je završilo u dekadenciji i slomu. Ta carstva su propadala sama od sebe i tek zadnjih 500 godina se počelo događat kako bi jedno carstvo bilo istisnuto od drugoga, tako su vladali Portugalci, Španjolci, Nizozemci, Francuzi, Englezi i danas Amerikanci koji su svi za vrime svoje vladavine kontrolirali globalnu trgovinu i imali svoju valutu koja je za vrime njihove vladavine bila svjetska rezervna valuta i danas imamo Ameriku u spuštanju i Kinu u dizanju čiji uticaj raste i nije nikakvo čudo da se danas u Kinu gleda sa više pažnje jer se to radilo i sa svim ovim navedenima kad su jačali. Nisu Kinezi nikome toliko dragi koliko im Ameri idu na neku stvar. Kinezi rijetko di po svitu, naročito daleko od Kine dolaze sa vojnom čizmom i oružjem za razliku od Amerikanaca i logično je kako je ljudima prihvatljivije da ih se guzi sa vazelinom nego na suvo ka šta rade Ameri. Europa i Rusija tehnološki zaostaju za Amerikom i Kinom s tim šta je europsko društvo za razliku od ruskoga zahvatila dekadencija i Europa je u padu, dok se Rusija barem šta se društva tiće još nekako i drži zahvaljujući ruskome narodu koji podržava Putina i ne pada na ''slobodu i demokraciju''. Bez obzira šta je Putin stari kagebeac u njemu se osjeti tračak ljudskosti koju je teško glumit čak i psihopatima koji su stvoreni za pretvaranje i ja ne mislin kako će oni koji danas govore dobro o Putinu u znatnijem broju prominit mišljenje ako zapuše drugi vitar.

Odrubi mi glavudžu na panju.

Neću više da živim u sranju.

Max Payne Pa sve je to više ili manje tako kako pišeš međutim ne triba se previše zamarat detaljima koji odnose energiju koja nam se ionako sistemski siše i veliku većinu drži u dubokome snu.

Kad si se već dotaka Kine, Rusije i Rothschilda, ima i tu svojevrsnih veza koje su na prvi pogled nevidljive, ali to je model vladavine sviton pomoću novca šta san pisa u predhodnome komentaru kako su se u zadnjih 500 godin izmjenjivale svijetske sile sa svojim svijetskim valutama pomoću čega i danas možemo pripoznat obrasce i nije sve to bezazleno premda nevalja puno razbijat glavu oko toga, ali pomaže za svatit kako stvari funkcioniraju. Evo jedan primjer nama općepoznat o funkcioniranju bankarstva . . . znamo kako su u hrvatski bankarski sektor početkom ovoga desetljeća ušle ruske banke Sberbank i VTB tako da je Sberbank preuzeja Volksbank, a VTB neku drugu. Znamo ulogu tih banaka u kreditiranju i vlasništvu bivšega Agrokora, današnje Fortenove odnosno razini uticaja na hrvatsku ekonomiju, ali sad to nije bitno za ono šta želin napisat, a to je da na primjer u Hrvatskoj u zadnjih 20 godina nije osnovana nijedna nova banka, a HNB već 5 godina odbija zahtjev Zadruge za Etično Financiranje za osnivanje etične banke. HNB je ZEF-u odbila i preuzimanje Tesla banke u stečaju. Sad dolazimo do gole činjenice kako je HNB dopustila ruskoj Sberbank preuzimanje banke u Hrvatskoj, a to odbija dopustit hrvatskim građanima udruženima u zadrugu. Sad da bi znali di smo i kako stvari funkcioniraju napisat ću ono šta se zna, a to je kako je Sberbank 51% u vlasništvu ruske centralne banke odnosno ruske države, a ono šta se nezna je to kako je ostalih 49% vlasništva Sberbank vezano za neke tvrtke kojih su vlasnici Rothschildi, to je vjerojatno točno, ja to nemogu potvrdit niti mi se da istraživat jer niti san novinar niti političar, ali zato mogu pizdit šta mi na pamet padne. Ako HNB koja je pod kontrolom Rothschilda dopušta ''zlim Rusima'' ulazak u bankarski sektor Hrvatske, a to ne dopušta hrvatskim građanima onda za mene nema većega, boljega i jačega dokaza. E sad to sve se događa danas, a ne u tamo neko Markovićevo doba, oću samo pokazat koliko nam je svijest sjebana i bavimo se glupostima bez da osvijestimo događanja oko nas samih sad, vrlo slično je bilo i krajem 1980-ih i početkom 1990-ih. Pustimo šta je bilo i ko je kriv, pitanje je šta ćemo sad, ali to pitanje malo ko postavlja uključujući i ovi portal.

Izbornik